úterý 23. května 2017

Calendar Girl - Duben, Květen, Červen : Audrey Carlan


Po zimě je čas na žhavé léto


Pokračování života mladé Mii je tu a s ním jsou před námi tři nové měsíce, které bude muset strávit ve společnosti nových velmi solventních klientů.
Ačkoliv její srdce stále nemůže zapomenout na Wesse, jejího lednového klienta, kterým celá tahle smluvní cesta započala, musí být svým klientům tou nejlepší společnicí.
Naštěstí pro ni se dostane do rukou jen samým velmi bohatým a velmi šarmantním mužům, kteří jí také mnohdy poslouží jako "vrba", kterou jinak ve svém životě Mia velmi postrádá.

Po začátku roku a studených měsících přichází na scénu léto a s ním i Mason, Tai a Warren. Tři naprosto odlišní muži, kterým bude Mia před veřejností dělat doprovod, image před veřejností, a také oživí jejich životy.
Strávit měsíc ve společnosti atraktivního modela, basketbalisty či bohatého staršího podnikatele je pro Miu velkým pokušením, a tak se není čemu divit, že i tady se jejich vztahy zapletou. Vrámci své práce si ale Mia nic nepřipustí k srdci a na vše pohlíží s nadhledem.
Jak jinak by taky mohla tuto práci zvládat, že?
Její pravidlo od začátku taky bylo: " Hlavně žádné city", a i když si to snaží všemožně vymluvit, to své nechala v lednu Wessovi.Co je ale čeká dál? Vydrží jejich vzájemné city? 

A kam Miu její práce zavede příště?Z předchozího dílu už víme, do čeho zhruva v příběhu jdeme, a také hlavní hrdinku už máme ohadlou. Nyní autorka vkládá do příběhu tři nové mužské hrdiny, Miiny klienty, jejichž charakter, vzhled i věk vytvořila zcela odlišný, díky čemuž se Miina práce zpestří a my se u příběhu budeme více bavit.
I nadále se ale v kapitolách vracíme k hrdinům z předešlých měsíců, zvláště pak k Wessovi.

Tady mi náplň příběhu připadala velmi předvídatelná a z části totožná s prvním dílem. Mia sice myslela na Wesse, ale svým způsobem si oblíbila i své nové klienty, se kterými nakonec vedla (opět) i milostný poměr. U každého klienta je všechno růžové a Mia je pomalu jako princezna v pohádce. Toto opakovaní hodně ubírá na atraktivitě a na spádu děje, což je škoda. Autorka by mohla v dalším díle přijít s nějakým zvratem, který by trochu zamíchal kartami.

Na druhou stranu se nově v knize objevily kapitoly věnované vnitřním úvahám hlavní hrdinky. Přišly mi s ohledem na hlavní zápletku opodstastněné, ale co musím vytknout, je jejich rozsah. Tvořily podle mě až moc velkou část příběhu, čož mělo za výsledek váznutí děje.

Druhý díl Calendar Girl mě bavil o trochu méně než jednička, jelikož se situace s klienty opakovaly, a taky proto, že byl Miin život při takovéto práci vykreslen hodně nereálně. Celkově ale kniha splnila má očekávání, jako nenáročné čtení na léto, takže ji i pro tuto příležitost můžu doporučit.


Hodnocení: 3,8 z 5
Za poskytnutí knihy k recenzi děkuji společnosti Euromediagroup.
Knihu můžete zakoupit ZDE

2 komentáře: